Суд скасував постанову слідчого про закриття провадження у справі жінки, яка постраждала від шахраїв

До Центрального районного суду м.Миколаєва надійшла скарга місцевої мешканки на постанову слідчого Центрального ВП ГУ НП області, який закрив кримінальне провадження, розпочате за фактом заяви жінки про вчинення стосовно неї шахрайських дій.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, потерпіла розмістила у мережі Інтернет оголошення про продаж шуби, їй зателефонувала жінка, яка представилась працівницею ательє, що розташоване у м.Києві та запропонувала надати номер рахунку, куди можна перерахувати гроші. На це потерпіла погодилась.

Згодом їй зателефонував чоловік, який представився працівником служби безпеки банку та попросив повідомити йому код картки, мотивуючі це тим, що її банківська картку намагались зламати. Жінка вказала йому необхідні реквізити, після чого їй надійшло СМС-повідомлення про те, що з її банківського рахунку знято понад 11 тис гривень.

Потерпіла звернулась із відповідною заявою до Центрального ВП ГУ НП в області, проте постановою слідчого Шевченка Д.В. кримінальне провадження було закрито за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

У своїй постанові слідчий зазначив, що у зазначеному провадженні мають місце цивільно-правові відносини між громадянами, а за такого потерпіла має звернутись з позовом про відшкодування шкоди до суду. Проте не зрозуміло, до кого саме має звертатись з позовом потерпіла.

Окрім цього, дослідивши матеріали кримінального провадження судом встановлено, що слідчим, взагалі не проводилось досудове розслідування, провадження було закрито відразу після допиту потерпілої, а за такого постанова слідчого не може залишатись в силі.

З огляду на це, слідчий суддя Іван Дірко ухвалив скасувати постанову слідчого про закриття зазначеного кримінального провадження, скерувати матеріали справи до Миколаївської місцевої прокуратури № 1 для організації належного досудового розслідування, направити копію ухвали начальнику ГУ НП в області для вирішення питання щодо притягнення слідчого Центрального ВП ГУ НП в області Шевченка Д.В. до дисциплінарної відповідальності.

 

Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва