В Миколаєві на базі підприємства УТОГ пройшли гарнізонні навчання

З метою вивчення оперативно-тактичної характеристики об’єкту-Миколаївське учбово-виробниче підприємство УТОГ, підвищення рівня та професійної готовності рятувальників, 30 березня, пройшли гарнізонні тактико-спеціальні навчання з особовим складом Миколаївського міського гарнізону оперативно-рятувальної служби.

Основна діяльність обраного  об’єкту - виробництво меблів, а отже значне пожежне навантаження, що обумовлено використанням деревинної сировини. Особливістю даного підприємства є те, що переважна частина  співробітників має фізичні вади – працюють глухонімі люди. Це може створювати певні складнощі при порятунку людей у разі виникнення пожежі, іншої надзвичайної події чи ситуації.

За тактичним задумом, через коротке замкнення електропроводки фрезерного станка, на 2-му поверсі виробничого корпусу, виникла пожежа. Утворилося щільне задимлення в коридорах другого поверху, сходових клітинах з 1 по 3 поверхи. Пожежа поширилась на приймальний бункер типу “циклон”. Через задимлення виникла загроза для життя та здоров’я робітників, яких, зі слів адміністрації об’єкту, в будівлі  залишалося п’ятеро.  

Рятувальниками, які прибули на місце умовної пожежі по підвищеному номеру виклику, вжито комплекс заходів, спрямованих на евакуацію постраждалих, подано стволи на захист суміжних приміщень та гасіння пожежі, площа якої  склала 200 кв.м. В рамках відпрацювання перевірено  дії адміністрації об’єкту, своєчасність оповіщення Служби порятунку по лінії 101 та працюючого персоналу про виникнення пожежі, дії персоналу по евакуації робітників та гасінню горіння первинними засобами пожежогасіння.

Для координації робіт  на місці організовано роботу штабу на пожежі.

Підводячи підсумки заступник начальника Головного управління ДСНС України у Миколаївській області з реагування на надзвичайні ситуації Михайло Гриб зазначив: «Ми розуміємо, що у разі виникнення пожежі на даному підприємстві можуть виникати певні складнощі. Постраждалі не зможуть подати звукові сигнали про допомогу, повідомити своє місце знаходження. Крім того, для оповіщення працюючого персоналу про небезпеку потрібно задіяти спеціальні світові сигнали, які повинні бути у справності та постійній готовності аби уникнути травмування та загибелі людей. Сьогодні ми перевірили готовність наших підрозділів до реагування та правильність вжитих заходів з боку адміністрації об’єкту. Навчання пройшли на задовільному рівні, залучалось  9 одиниць техніки та 50 чоловік особового складу.»

ГУ ДСНС України у Миколаївській області