Миколаївські письменники, бібліотекарі та представники «Просвіти» долучилися до радіодиктанту національної єдності

Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови до Миколаївської обласної  бібліотеки для юнацтва завітали члени міського та обласного осередку товариства «Просвіта» і миколаївські письменники, щоб взяти участь у написанні ювілейного, ХХ –го  радіодиктанту національної єдності. 

Про це повідомляється на сторінці закладу.

Вже три роки поспіль до нього долучається і колектив бібліотеки. Серед запрошених були письменниця Лілія Бондаренко, голова обласного об'єднання товариства "Просвіта" поет Олександр Мачула, голова Миколаївського міського осередку «Просвіти» ім. Миколи Аркаса  - кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧНУ ім. Петра Могили Владлена Руссова, Інна Береза - кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧНУ ім. Петра Могили

На сьогоднішній день українська мова налічує близько 256 тисяч слів і є однією з наймилозвучніших у світі. Шановні гості і бібліотекарі писали  про «Виклики книжкової ери», під диктовку акторки  Рімми Зюбіної, а автором тексту цього річ став відомий поет і видавець, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка  Іван Малкович. Взявши за приклад феномен англійської письменниці Джоан Ролінг, він замислюється над тим, чи не є сьогоднішнє читаюче покоління останнім, втім у фіналі погоджується з  не менш популярним тезисом  «Читай! Формат немає значення!». .

Усі учасники бібліотечного диктанту зійшлися у тому, що питання збереження книги, тяги до читання є дуже актуальним у наші дні. Долею своїх робіт кожен вирішив розпорядитися самостійно - хтось взяв додому на самоперевірку зі словником нового правопису, а хтось збирається відправити на перевірку до столиці.