7 Апр, 10:50
Суддею Центрального районного суду м.Миколаєва Галиною Подзігун розглянуто адміністративний протокол складений щодо депутата Миколаївської міської Ради за неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів та вчинення дій і прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Судом встановлено, що у липні 2016 року депутат міськради, обіймаючи посаду голови постійної комісії питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста під час засідання зазначеної комісії прийняв участь у розгляді заяви та затвердженні рішення щодо виділення приміщення в оренду ГО «Асоціація об’єднання співвласників багатоквартирних будинків», співзасновником якої він був.
Цим самим він порушив вимоги Закону України «Про запобігання корупції»та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1,2 ст.172-7 КУпАП. Про це повідомляє прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва.
Проте, адміністративне стягнення за зазначені правопорушення відповідно до чинного законодавства може накладатись протягом трьох місяців з дня його виявлення.
З огляду на це, суду необхідно було встановити дату виявлення правопорушення для того, щоб з’ясувати чи не підлягає провадження закриттю за пропуском строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до матеріалів провадження у жовтні 2016 року до прокуратури Миколаївської області та ГУ НП в області надійшло звернення щодо скоєння зазначеним депутатом міськради корупційного правопорушення.
За результатами його розгляду було розпочато перевірку, внаслідок якої правоохоронцями не було виявлено складу правопорушення у діях депутата. 14 листопада 2016 року перевірка була припинена.
Згодом було проведено ще одну перевірку, за результатами якої складено та скеровано до суду вищезазначений протокол про вчинення депутатом правопорушення.
Також у ході судового розгляду оперуповноважений УЗЕ в Миколаївській області, викликаний у якості свідка, пояснив, що окрім цього проводилась ще одна перевірка, у ході якої було отримано інформацію про засідання комісії, яка вирішила питання про виділення приміщення в оренду ГО «Асоціація об’єднання співвласників багатоквартирних будинків».
Суд витребував від УЗЕ в Миколаївській області матеріали перевірки, в ході якої були виявлені правопорушення, вчинені депутатом. Проте зазначені дані так і не були надані.
За такого, суд дійшов висновку, що датою виявлення правопорушення слід вважати дату завершення першої перевірки, розпочатої за результатами звернення, яке надійшло до правоохоронних органів, а саме 14 листопада 2016 року, оскільки правоохоронці мали можливість і повинні були в рамках її проведення отримати інформацію про скоєння депутатом міськради вищезазначених корупційних правопорушень.
Виходячи з вищезазначеного суд постановив визнати депутата винним у вчиненні адміністративних правопорушень за ч.1,2 ст.172-7 КУпАП, провадження по справі закрити за пропуском строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Нагадаємо, що йдеться про депутата міської ради Олександра Рєпіна.