У барвах мрій: в ЧНУ ім.П.Могили відкрилась виставка робіт особливих дітей

У понеділок, 7 червня, в Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили відкрилась виставка робіт особливих діточок «У барвах мрій». Їх авторами стали вихованці міського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Цвєтік-Сєміцвєтік».

Виставку організовано з соціально важливою метою – привернути увагу громадськості до проблеми інвалідності, формування толерантного ставлення суспільства до людей з особливими потребами. За словами організаторів, вони хотіли також показати, що обмежені психофізичні можливості не є перешкодою для заняття творчістю. Тому епіграфом виставки обрали фразу: «Всі діти є талановитими та інвалідність творчості – не перешкода!».

Експозицію відкрили  віцемер Анатолій Петров, ректор ЧНУ ім.П.Могили Леонід Клименко, депутат міської ради, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ ім.П.Могили Ганна Норд.

Мені дуже приємно, що наш університет стає центром не тільки студентського життя. Сьогодні ми приділяємо увагу проблемам, які хвилюють суспільство, - сказав Леонід Клименко. – Люди, які мають особливі потреби, не повинні відчувати себе неповноцінними. Наша завдання – змінювати суспільну думку щодо людей з інвалідністю.

Анатолій Петров підкреслив велике значення подібних заходів та подякував керівництву ЧНУ ім.П.Могили за їх ініціативу. Він зазначив, що одним з важливих завдань міської влади є соціальний захист людей, зокрема, з обмеженими можливостями. Для цього в місті вже багато років працює центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Цвєтік-Сєміцвєтік».

Нещодавно на базі територіальних центрів соціального обслуговування було відкрито 3 групи денного догляду за особами з інвалідністю старше 18 років. Цього року також плануємо відкрити міський центр для реабілітації людей з обмеженими можливостями старше 18 років, - сказав Анатолій Петров.

Ганна Норд повідомила, що виставку відкрито у співпраці з міською радою, вона працюватиме протягом місяця. За її словами, експозицію буде презентовано усім гостям, які відвідають університет. А їх буде немало, оскільки заклад цього року відзначає 25-річний ювілей. І з нагоди такої поважної дати ЧНУ ім. П.Могили мають відвідати представники інших вишів та міністерств України.

Роботи, представлені в експозиції, сповнені оптимізмом, вірою дітей в свої сили. Зовні роботи свідчать про певну техніку виконання, певний естетичний смак і художній задум, проте за кожним малюнком, аплікацією приховано більше. Адже щоб дітям з обмеженими можливостями виконати роботу, не достатньо просто мати художні здібності. Дитина повинна мати велику витримку та наполегливість. Насправді, творча діяльність для них - це складна робота.

Відзначимо, що презентовані роботи виконані з використанням картону, природних матеріалів, паперу в техніці квілінгу, об’ємної аплікації.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови