Із початку року правоохоронцями Миколаївщини виявлено 3 злочинні угрупування, які вчиняли розбої, грабежі та крадіжки

Упродовж першого кварталу 2017 року правоохоронними органами в області виявлено три злочинних угруповання, тоді як за аналогічний період  минулого року – виявлено лише одне. Ці злочинні угруповання вчиняли злочини загально-кримінальної спрямованості – розбійні напади, грабіж, крадіжки особистого майна громадян. Окрім того, наразі перевіряється інформація стосовно ще одного угрупування, діяльність якого пов’язана з незаконним використанням бюджетних коштів. 

У цьому році 13 особам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень у складі організованої групи (тогоріч за аналогічний період – 4 особам).

Завершено розслідування у 2 кримінальних провадженнях (1 - у 2016 році) за фактами вчинення злочинів у складі організованих груп щодо 10 осіб. Заплановано скерувати до кінця квітня і до суду ще одне кримінальне провадження з обвинувальним актом щодо 3 осіб.

Зокрема,  у лютому скеровано до суду обвинувальний акт відносно 6 членів організованої групи, які упродовж 2016 року вчинили 17 епізодів викрадення чужого майна шляхом незаконного проникнення до приміщень магазинів, кафе, салонів краси та автомобілів, а також відкрите викрадення чужого майна (грабіж).

За результатами судового розгляду двох проваджень стосовно організованих груп судами вже ухвалено обвинувальні вироки та засуджено 8 осіб до реального позбавлення волі (1 квартал 2016 року розглянуто одне провадження).

Наслідком роботи правоохоронців є зменшення загального рівня злочинності як по області в цілому, так і на території міста Миколаєва, де скоюється 60 % усіх злочинів.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області