Апеляційним судом підтверджено обгрунтованість доводів щодо повернення громаді ділянки у «Леваневцях»

Апеляційний суд Миколаївської області визнав обґрунтованими доводи апеляційної скарги прокурора та 20.04.2017 скасував незаконне рішення Заводського районного суду м. Миколаєва, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог прокурора про повернення земельної ділянки площею 0,09 га вартістю майже 200 тис. грн. у власність територіальної громади міста, яка розташована в мікрорайоні «Леваневців» в межах прибережної захисної смуги Бузького лиману.

Установлено, що у 2009 році рішенням Миколаївської міської ради земельну ділянку незаконно передано у власність громадянину для будівництва та подальшого обслуговування житлового будинку. Окрім того, згідно з генеральним планом  міста Миколаєва, вказана ділянка  перебуває у зеленій зоні загального користування та відноситься до перспективної ланшафтно - рекреаційної зони загальноміського значення.

Звертаючись з вимогами про повернення земель комунальної власності, прокурор підкреслював особливий статус прибережних захисних смуг і пляжних зон та їх значення у формуванні водно-екологічного правопорядку і забезпечення екологічної безпеки населення України та забезпечення права безперешкодного користування пляжною зоною населенню міста.

Завдяки принциповій позиції прокурора, апеляційним судом Миколаївської області задоволено позовні вимоги прокурора, незаконне рішення міської ради скасовано, державний акт визнано недійсним та зобов’язано повернути зазначену землю до комунальної власності.

Окрім того, упродовж І-го кварталу 2017 року за втручання прокуратури реально виконано 16 рішень Заводського районного суду м. Миколаєва про повернення у власність держави розташованих на узбережжі Бузького лиману рекреаційних територій мікрорайону «Леваневців» у м. Миколаєві загальною площею 1,5 га вартістю 5,7 млн грн шляхом вчинення відповідних реєстраційних дії.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області