17 Сен, 17:26
Вартість хостингу для сайту в Україні варіюється в межах від ста доларів на рік до понад ста доларів на місяць залежно від ваших потреб.
У цій статті розберемо, скільки коштує хостинг сайту та чим зумовлена його вартість.
Чим зумовлена вартість
Кожен веб-сайт — це сукупність файлів на віддаленому комп’ютері. Комп’ютери, які ми використовуємо для розміщення веб-сайтів, називаються серверами. Вони мають особливі налаштування, аби комунікація між браузером та хостом відбулася. Тільки тоді ми побачимо бажаний веб-сайт у себе в Google Chrome. За справну роботу серверів відповідають компанії, які надають послуги розміщення веб-сайтів — хостинг-провайдери, наприклад HOSTIQ. Купуючи хостинг, ви платите за частину простору на сервері, його обслуговування тощо.
Вартість хостингу залежить від його виду. Потужніші сервери, які можуть обробляти більше трафіку, мають вищий цінник. Розрізняють наступні види:
- Віртуальний. Ви отримуєте не фізичний сервер, а лише його частинку. Тобто, ваш веб-сайт є одним із багатьох та може використовувати ресурси не на всю потужність, а частково. Доступ також обмежений: відсутня можливість змінювати налаштування сервера. Власник такого хостингу може працювати лише із власним сайтом. За справною роботою сервера слідкує хостинг-провайдер. Віртуальний хостинг — це найкраще рішення для новачків без технічних навиків. До того ж, невелика кількість серверних ресурсів та обмежений доступ робить віртуальний хостинг найдешевшевшою опцією.
- VPS. Ви отримуєте ізольовану частину сервера з повним доступом і можливостями як на виділеному сервері: вибрати операційну систему і налаштувати потрібне програмне забезпечення. Хоча VPS є лише частиною фізичного сервера, він функціонує як окремий на відміну від віртуального. Саме ця особливість, а також більша кількість ресурсів зумовлює вищі ціни на VPS-хостинг.
- Виділений сервер. Найпотужніша та найдорожча опція, адже ви отримаєте повноцінний фізичний сервер у використання.
- Колокейшн. Ви розміщуєте власний сервер у датацентрі хостинг-провайдера. Там слідкують за наданням електроенергії, інтернет-з’єднанням та безпекою сервера. Ціни залежать від провайдера.
Більше про вартість можно переглянути тут:
Зрештою, якщо ви хочете запустити веб-сайт, вам доведеться заплатити за хостинг. Та э альтернативний варіант — безкоштовний хостинг.
Переваги:
- Не треба сплачувати за послуги.
Недоліки:
- Мінімальна кількість ресурсів.
- Відсутня можливість використовувати свій домен. Сайт доведеться створювати для піддомену третього рівня, наприклад blog.hosting_provider_domain.com.
- Несанкціонована реклама.
- Відсутність гарантій.
Зважаючи на зазначені особливості, оберіть бажаний вид хостингу для себе.
Додаткові витрати
Коли обираєте хостинг, звертайте увагу також на додаткові сервіси. Окрім місця для розміщення сайту, вам обов’язково потрібно мати доменне ім’я, наприклад. Іноді безкоштовна реєстрація доменного імені входить у пакет послуг. Проте деякі хостинг-провайдери не надають такий бонус, і вам доведеться звернутись до реєстрарів.
Список додаткових послуг:
- Поновлення пакету послуг. Досить часто, ціни за другий рік в декілька разів вищі. Хостинг-провайдери надають знижки на першу купівлю, аби привернути увагу. Обов’язково перегляньте, скільки коштує поновлення хостингу.
- Поштовий хостинг. Не кожен хостинг-пакет дозволяє створити поштові скриньки для вашого домену. Інколи, доводиться окремо купувати цей вид сервісу.
- SSL-серфтифікат. Він повідомляє відвідувачам, що ваш веб-сайт безпечний та передавання даних захищене за допомогою шифрування. Як правило, більшість якісних хостів дозволяють легко скористатися безкоштовним SSL-сертифікатом. Тож надайте перевагу тим, хто не стягує додаткову плату.
- Створення регулярних резервних копій. Дуже важливо мати можливість відновити дані. Тому деякі хостинг-провайдери намагаються продати додаткову послугу. Хоча резервне копіювання — це базова опція.
Український хостинг сайтів може бути дешевим, варто тільки знати від чого залежить вартість послуг і де не натрапити на додаткові витрати. Сподіваємося, ви знайшли практичні поради, як вибрати якісний бюджетний хостинг в Україні.