В ОДА вивчають можливість очищення та поглиблення гирла Березанського лиману

До Миколаївської облдержадміністрації звернулося підприємство ТОВ «ЕКО-1» для отримання погодження по робочому проекту «Очищення, поглиблення та берегоукріплення гирла Березанського лиману», розробленого за ініціативою Березанської районної ради. Про це повідомила прес-служба ОДА.

Проект передбачає проведення робіт з розчищення та поглиблення Березанського лиману, облаштування гребель та карт намивання на береговій частині, берегоукріплювальні роботри та підсипання берегів в місцях, що піддаються абразійним руйнуванням, благоустрій та озеленення території. 

Під час розгляду проекту спеціалістами облдержадміністрації було виявлено ряд недоліків, які вимагають доопрацювання. 

Необхідність усунення цих недоліків обговорили під час робочої наради з ініціаторами робіт та представниками організації проектувальника під головуванням заступника голови ОДА Валентина Гайдаржи. 

Валентин Гайдаржи відмітив перспективність ініціативи Березанської районної ради для економічного розвитку району. В той же час заступник голови ОДА зазначив, що роботи такої складності вимагають додаткових гідрологічних досліджень, адже проведення таких робіт зачіпає підхідний канал до портів Миколаєва та Херсона, а також до зон відпочинку на берегах Березанського лиману. 

«Реалізація цього проекту – крок важливий і відповідальний. З одного боку це спростить доставку вантажів на елеватори, які розташовані на берегу Березанського лиману, розвантажить автодороги, дасть можливість створити нові робочі місця, з іншого – може призвести до серйозних екологічних наслідків. Тож маємо зважено підійти до розгляду питання», - зауважив Валентин Гайдаржи. 

За результатами наради проектувальник має визначити місця складування та технологічну схему подальшого використання мулу та піску від днопоглиблення, розробити проект облаштування тимчасової об’їзної дороги з бетонних плит тощо. 

Після доопрацювання, проект буде повторно розглянуто. В разі  відсутності недоліків проект буде направлено для подальшого розгляду до Міністерства екології та природних ресурсів України, яке, згідно чинного законодавства, надає дозвіл на проведення робіт на землях водного фонду.