На Миколаївщині з початку року здійснено 429 перевірок дотримання вимог земельного законодавства

Державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області розглянули 54 звернення фізичних та юридичних осіб, організували та здійснили 429 заходів державного контролю за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів.

За результатами проведених заходів державні інспектори виявили 221 випадок порушення вимог земельного законодавства.

За виявленими правопорушеннями фахівці склали 221 акт перевірок, 129 протоколів про адміністративне правопорушення, вручили 125 приписів, винесли 121 постанову про накладання адміністративного стягнення на суму  23 613 гривень.

Всього за вказаний період державні інспектори нарахували порушникам  2 864 354 грн. відшкодування за самовільне зайняття земельних ділянок по 133 випадках. За станом на теперішній час вже сплачено 255 304 гривень по 34 випадках.

Матеріали проведених заходів передаються до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування та до правоохоронних органів з метою реєстрації відповідних кримінальних проваджень і встановлення осіб правопорушників, інформація щодо яких на тепер відсутня.