Рятувальники Миколаївщини розповідають місцевим мешканцям правила поведінки на воді

Від спеки та пекучого сонця влітку рятує прохолода водоймищ, куди звідусіль сходяться відпочивальники. Самовпевненість, підкріплена алкогольними напоями, стан «море по коліно», самоствердження у компанії, суперечка на те, хто швидше перепливе річку - все це може призвести до непоправного лиха.

Тому 9 липня, співробітники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області провели рейди по місцях відпочинку на воді жителів Миколаївщини. Перевірялися офіційно встановлені місця для купання і «дикі» пляжі. Як виявилося, табличка “Купатися заборонено!” та сумнівний санітарний стан берега не бентежить людей, які вирішили відпочити та позасмагати. Рятувальники розповіли громадянам, що саме на “диких” пляжах, де немає рятувальних станцій, професійну допомогу потопаючій людині при необхідності зробити не буде кому, а територія і дно стихійних місць купання не обстежена і не перевірена, що загрожує життю і здоров'ю. Щоб закріпити сказане було роздано профілактичні листівки із основними правилами та застереженнями.

ГУ ДСНС України у Миколаївській області нагадує! Щоб відпочинок на воді не обернувся бідою, необхідно дотримуватися наступних правил: не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте водойм зі швидкою течією, не заходьте у воду в нетверезому стані, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці - не пірнайте з берега, гірки, дерева, а у воду слід входити неспішно, обережно, пробуючи дно ногою. Купатися краще там, де є рятувальні служби, особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана.

На морі треба завжди враховувати хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути гранично обережними біля водорізів. Не запливайте за буйки.