10 Июл, 20:05
Результати воркшопу, який проходив в рамках Майстерні міста - «Швидкі перемоги для парку Перемоги» опублікували на сайті «Архітектура Миколаєва»
В рамках Майстерні міста Агенція розвитку Миколаєва та автор проекту «Архітектура Миколаєва» Євгеній Васюков провели воркшоп «Швидкі перемоги для парку Перемоги». Учасниками заходу стали архітектори, дизайнери, ботаніки та міські дослідники з Миколаєва, Києва та Одеси.
Метою воркшопу була розробка локальних рішень для парку Перемоги, які б відповідали поняттю «тактичний урбанізм».
Тактичний урбанізм (англ. tactical urbanism) – узагальнююче поняття, яке описує підхід до розвитку міста, що спирається на швидкі, короткочасні та недорогі втручання з метою провокування довгострокових змін.
Дізнатися більше – tacticalurbanismguide.com
Воркшоп розпочав Євгеній Васюков лекцією про тактичний урбанізм, особливості, переваги та інструменти такого підходу. Також були запропоновані проблемні ділянки парку, які потребують швидких змін.
Вступну частину продовжив керівник команди розробників майстер-плану парку Перемоги Кирило Ліпатов, який виділив три проблемні зони – дві «холодні» (зони біля пішохідного мосту та на півночі парку, які не користуються попитом) та одну «гарячу» (зона пляжу Стрілка як найпопулярніше місце у парку). Таким чином учасники воркшопу поділилися на три команди та почали обговорення можливих рішень.
Після трьох годин обговорень та польових досліджень учасники презентували та аналізували свої перші наробки.
Презентація підсумків воркшопу відбулася 2 липня на Майстерні міста у парку Перемоги.
Пропозиція №1: Пандус у підземному переході
Незважаючи на те, що конструкція підземного переходу не дозволяє встановити нормативний пандус, по якому люди з інвалідністю зможуть пересуватися самостійно, встановлення тимчасового пандусу значно полегшить життя велосипедистів та батьків з візочками і зробить парк більш доступним для маломобільних груп населення.
Довгострокові перспективи: реконструкція підземного переходу, пристосування парку для маломобільних груп населення.
Пропозиція №2: Відновлення освітлення на головній брамі та встановлення афіш, постерів, навігації
Таким чином ми звертаємо увагу на елемент парку, який має архітектурну цінність, та задіюємо його.
Довгострокові перспективи: реставрація парадної брами з відновленням центральної композиції з воїном.
Пропозиція №3: Демонтаж обмежувачів на пішохідному мосту
Металеві конструкції обмежують не тільки рух автомобілів, але і велосипедистів, людей з інвалідністю та батьків з візочками. Демонтаж цих конструкцій значно полегшить життя великої кількості людей. Для обмеження руху автомобілів рекомендується встановити стовпчики.
Довгострокові перспективи: пристосування парку для маломобільних груп населення, необхідність реконструкції пішохідного мосту.
Пропозиція №4: Звернути більше уваги на східці
Прибрати зайву рослинність, привести східці до ладу, щоб привернути увагу людей до частини парку біля води.
Довгострокові перспективи: пристосування східців та схилу для маломобільних груп мешканців; активізація набережної Інгула; реалізація одного з пунктів майстер-плану парку зі створення пішохідного кільця, яке б поєднало два мости, Флотський бульвар та другий берег Інгула.
Пропозиція №5: Встановити лавки з видом на історичний центр міста
Довгострокові перспективи: валоризація видової точки на центр міста; активізація набережної Інгула; реалізація одного з пунктів майстер-плану парку зі створення пішохідного кільця, яке б поєднало два мости, Флотський бульвар та другий берег Інгула.
Пропозиція №6: Відновити рибальські містки
Відновити рибальські містки, перетворити їх у загальнодоступний об’єкт для прогулянок та відпочинку, делікатно вписати їх в існуючий ландшафт.
Довгострокові перспективи: валоризація видової точки на центр міста; активізація набережної Інгула; реалізація одного з пунктів майстер-плану парку зі створення пішохідного кільця, яке б поєднало два мости, Флотський бульвар та другий берег Інгула.
Пропозиція №7: Облаштувати зони для пікніків та вогнищ
Парк Перемоги – популярна локація для пікніків та багать. Існуюча ситуація є проблемною, тому що стихійні вогнища без кам’яної обкладки пожежонебезпечні. До того ж розводити багаття не дозволяє природоохоронний статус парку. Рішенням може бути або повна заборона вогнищ (та контроль), або облаштування місць для пікніків у можливих для цього місцях. Таким місцем є північна частина парку Перемоги, яка наразі не має природоохоронного статусу.
Одна з команд учасників воркшопу дослідила ситуацію та нарахувала 62 вогнища без кам’яної обкладки та 23 з залишками каміння. Також встановили 3 місця локальних пожеж. Після аналізу світового досвіду було прийнято рішення облаштувати зони для кострищ у північній частині парку.
Довгострокові перспективи: облаштування стаціонарних зон для пікніків та вогнищ в межах міста.
Читайте также:
Парк надо воссоединить. Одесситы представили свой проект развития парка «Победы»
Благоустройство Соборной улицы, площади и парка «Победа». Анна Палеха поделилась планами на 2017 год