У Миколаєві продавця несправних телефонів через мережу Інтернет визнано винним у шахрайстві й оштрафовано

Суддею Центрального районного суду м.Миколаєва Оксаною Мамаєвою постановлено вирок місцевому мешканцю, винному у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.1, 2 ст.190 КК України.

Відповідно до обвинувального акту, чоловік, під вигаданим іменем розмістив в Інтернет-мережі оголошення про продаж мобільного телефону «Iphone», який фактично був у несправному стані. При цьому в оголошенні чоловік вказував, що телефон новий.

Згодом він надіслав зазначений телефон покупцеві за допомогою одного з операторів поштового зв’язку з оплатою товару після його отримання. Останній отримав посилку заплативши 17 тис гривень.

Коли покупець виявив, що отриманий телефон є несправним, він відправив його чоловікові для повернення коштів або виправлення несправностей, проте той гроші йому не повернув.

За аналогічною схемою чоловік заволодів 12,5 тис гривень ще одного потерпілого, який виявив бажання придбати мобільний телефон «Iphone», використовуючи мережу Інтернет.

Під час підготовчого судового засідання потерпілі, яким було в повній мірі відшкодовано нанесені збитки, та обвинувачений, повідомили, що уклали угоду про примирення, відповідно до якої вони погоджуються на призначення покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Потерпілі та обвинувачений з узгодженими видом та мірою покарання погодились та повідомили, що розуміють наслідки затвердження та укладення угоди зокрема, що стосуються права на оскарження вироку та позбавлення права вимагати в подальшому притягнення особи до кримінальної відповідальності за відповідне кримінальне правопорушення і змінювати розмір вимог про відшкодування шкоди.

Судом встановлено, що умови угоди відповідають вимогам чинного законодавства.

З огляду на це, суд затвердив угоду про примирення, визнавши чоловіка винним у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.1, 2 ст.190 КК України, призначивши йому узгоджене в угоді покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів громадян.

Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва