На Миколаївщині зібрано мільйон тонн зерна нового врожаю

13 липня під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася відеоконференція з регіонами щодо проведення  збиральних робіт, стану посівів пізніх культур, реалізації часткового відшкодування вартості придбаної аграріями вітчизняної техніки тощо.

У своєму вступному слові Максим Мартинюк наголосив на важливості проведення збиральної компанії у найближчі терміни. Він довів до відома учасників конференції, що вчора прийнято Постанову Кабінету Міністрів України про здешевлення вартості залучених кредитів, а також те, що нарешті запрацювала державна бюджетна програма часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Директор департаменту землеробства та технічної політики в АПК Володимир Топчій провів ретельний  аналіз ходу збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур, оголосивши, що станом на 12 липня в Україні вже зібрано 4,6 млн тонн зернових культур при середній урожайності 31,6 ц/га. Він проаналізував темпи збиральних робіт, наявність зернозбиральних комбайнів та  середнє навантаження під час збирання ранніх зернових. Також Володимир Топчій звернув увагу на необхідність накопичення матеріально-технічних ресурсів на літньо-осінній період та формування якісного насіннєвого матеріалу.

Заступник директора департаменту Павло Гринько надав детальну інформацію щодо реалізації бюджетної програми часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Спеціалісти Укргідрометцентру ознайомили з прогнозом погоди на період збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур та метеорологічними умовами для вегетації та формування урожаю пізніх культур. За їхніми прогнозами, варто очікувати короткочасні дощі, які будуть чергуватися підвищенням температури в окремі дні до + 34 градусів.

Представники ПАТ «ДПЗКУ» та «Аграрний фонд» оприлюднили обсяги  проведення закупівель зерна урожаю 2017 року - відповідно 4 млн тонн та 760 тис. тонн.

Під час заслуховування інформації з регіонів директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олена Піскун проінформувала, що станом на 13 липня, за оперативною інформацією,Миколаївщина перетнула мільйонний  рубіж та отримала 1 142 тис. тонн  ранніх зернових та зернобобових культур. Урожай зібрано з  54 відсотків площ,  середня урожайність склала 28,8 ц/га. За останні три дні, щоденно в області збирають щонайменш  50-60 тис. га. Зазначила, на негативний вплив посухи на формування  врожаю як ранніх зернових так і пізніх культур, особливо кукурудзи, що позначиться на загальному валовому зборі зерна.

Олена Піскун звернулася до Міністерства аграрної політики з проханням прискорити вирішення питання погашення кредиторської заборгованості перед сільгосптоваровиробниками області. Вона наголосила, що через весняні заморозки в деяких господарствах загинуло 80-90% плодів та ягід,і вони найбільше потребують негайного фінансування по бюджетній програмі «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними». Це стане суттєвою підтримкою товаровиробників та сприятиме подальшому розвитку галузі.