Прокуратура вимагає повернути державі земельну ділянку на Миколаївщині вартістю понад 1 млн. грн.

Братським відділом Первомайської місцевої прокуратури встановлено  порушення вимог земельного законодавства при успадкуванні земельної ділянки на праві постійного користування для ведення селянського (фермерського) господарства.

Установлено, що в 1996 році на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації  видано державний акт на право постійного користування земельною ділянкою площею 50 га для ведення селянського (фермерського) господарства, що розташована на території Братського району.

У зв’язку із смертю власника вищевказаної земельної ділянки приватним нотаріусом видано свідоцтво про право на спадщину за законом та внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про право на постійне користування 1/3 частки земельної ділянки 3 спадкоємцям, що є порушенням законодавства. Так, земельні ділянки, надані громадянам або юридичним особам у постійне користування, перебувають у власності держави або у власності територіальної громади до переоформлення у встановленому порядку та отримання у власність чи користування.

Проте, власник земельної ділянки, всупереч вимогам п. 6 Перехідних положень Земельного кодексу України, до 1 січня 2008 року не переоформив у встановленому порядку право власності або право оренди на земельну ділянку.

З метою усунення виявлених порушень законодавства місцевою прокуратурою до суду пред’явлено позов про визнання недійсними та скасування свідоцтв про право на спадщину за законом та повернення земельної ділянки у власність держави загальною площею 50 га вартістю понад 1 млн. грн.


Прес-служба прокуратури Миколаївської області