На території двох районів Миколаєва правоохоронці вилучили більше 210 кущів коноплі

У ході оперативно-профілактичного відпрацювання «МАК» поліцейські Новобузького та Арбузинського району виявили факти незаконного вирощування коноплі.

Співробітниками Новобузького відділу поліції ГУНП в Миколаївській області була отримана інформація про те, що мешканка районного центру вирощує заборонене наркозілля.

У ході перевірки інформація знайшла своє підтвердження, отримавши дозвіл суду, правоохоронці провели обшук на території домоволодіння 52-річної жінки. На присадибній ділянці, у садку, поліцейські виявили та вилучили 32 кущі коноплі, за якими господарка будинку ретельно доглядала.

Власниця нарковмісних рослин запевняла поліцейських, що вирощувала коноплю виключно у лікувальних цілях, нібито сухими листками конопель вона лікую давню хворобу ніг.

Слідчими розпочато кримінальне провадження, попередньо, за ознаками ч.1 ст.310 КК України «Незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель», що карається штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Аналогічні оперативні повідомлення отримали і поліцейські Арбузинського району. Завітавши до 40-річного мешканця одного з сіл району із санкціонованим обшуком, на присадибній ділянці поліцейські виявили та вилучили 70 кущів нарковмісного зілля. Наявність таких рослин на території свого домоволодіння чоловік пояснив давньою пагубною звичкою вживати наркозілля.

А в 25-річного мешканця смт. Арбузинка правоохоронці виявили та вилучили 111 кущів коноплі, які той також вирощував задля власного вжитку. Наразі вилучене направлено на дослідження до Миколаївського НДЕКЦ МВС України.

Слідчим відділенням Арбузинського відділення Братського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області розпочато кримінальне провадження у порядку ч.2 ст.310 КК України «Незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель», що карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
Очікуються результати призначених експертиз. Триває слідство.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області