Начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області Микола Панасенко обговорив з іноземною делегацією питання розмінування регіону та подальші заходи з прискорення цього процесу.
У складі делегації на Миколаївщину прибули старший радник з протимінної діяльності ООН Пол Хеслоп (Heslop Paul) з Великобританії, Бакалі Ейона (Bakali Ejona) зі США та Девід МакМахон (Mc Mahon David) з Ірландії.
Як розповів Микола Панасенко, в області організовано роботу 10 піротехнічних розрахунків.
За його словами, із початку повномасштабної російської агресії піротехнічні підрозділи надзвичайників залучалися 7 849 разів на випадки виявлення ВНП, вилучили та знищили 23 663 одиниць ВНП, із них 74 авіабомби, розміновано 7033 га території, 725 домогосподарств.
Начальник ДСНС Миколаївщини також проінформував, що відділенням підводного розмінування здійснено 162 залучення, обстежено 33 га акваторії, виявлено та знищено 150 одиниць ВНП.
«Загальна територія сільгоспугідь, що потребують обстеження, становить близько 288 тисяч га. Національним органом з питань протимінної діяльності затверджено “План виконання заходів з обстеження та очищення від вибухонебезпечних предметів земель сільськогосподарського призначення”, яким визначено 43 984,73 га, як першочергові для обстеження для всіх операторів протимінної діяльності, які працюють на території Миколаївської області. У 2023 році підрозділами ГУ та приданими піротехнічними підрозділами обстежено 55 090 га сільгоспугідь з яких 1 973 га розміновано. З початку 2024 року розміновано 106 га сільгоспугідь», - зазначив Микола Панасенко.
Іноземні гості також відвідали один з районів області, де наразі триває очищення землі, у тому числі сільськогосподарських угідь, від ворожих мін та інших ВНП. Вони ознайомилися, зокрема, з роботою машин механізованого розмінування та специфікою діяльності саперів ДСНС.
Крім того, у ході візиту делегації кінологічний розрахунок продемонстрував роботу мінно-пошукових собак.
«Миколаївська область наразі залишається однією з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами в Україні. На потенційно замінованих ділянках працюють не тільки сапери та мінно-пошукові собаки, а й техніка дистанційного управління. Ми безмежно вдячні закордонним партнерам за допомогу, обладнання та техніку, адже вона полегшує та убезпечує роботу наших спеціалістів. Сподіваємось на подальшу співпрацю, адже наслідки від дій країни агресора дуже масштабні», - проінформував заступник начальника управління – начальник відділу гуманітарного розмінування управління реагування на надзвичайні ситуації Юрій Слющенко.