Миколаївська шаблістка в складі збірної України здобувала «срібло» чемпіонату Європи

П’ятий день змагань на чемпіонаті Європи в швейцарському Базелі приніс другу нагороду збірній України. Віцечемпіонство на останньому перед Олімпіадою-2024 старті оформила команда українських шаблісток у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацькї та Юлії Бакастової. Відзначимо, що це 14-та командна нагорода для нашої жіночої шаблі в історії чемпіонатів Європи.

Про це повідомляє Національна федерація фехтування України.

В Базелі українська четвірка, сіяна під третім номером, стартувала одразу з 1/4 поєдинком проти Болгарії. Суперниці зі старту захопили лідерство зусиллями своєї найтитулованішої спортсменки Йоанни Ілієвої (1:5). Але досить швидко ці «-4» наші шаблістки перетворили на «+8» (20:12). І більше ніж на два удари болгаркам наблизитися вже не дозволяли – 45:42

У непростому півфінальному протистоянні підопічні Євгенія Стаценка та Андреа Теренціо здолали чемпіонок світу в командній першості останніх двох років представниць Угорщини - 45:41.

У фіналі українки схрестили зброю з першим номером світового рейтингу Францією. Француженки від самого початку заволоділи ініціативою, але наші шаблістки не відпускали їх більше ніж на три удари, неодноразово по ходу першої половини зустрічі зрівнюючи рахунок.

Переломним став шостий бій, який Аліна Комащук виграла у Сари Нутчі 8:3 і рахунок з 22:25 став 30:28. ЇЇ зусилля підтримала Олена Кравацька, яка перемогла Сесілію Бердер 5:3 (35:31). Підтягнула свою команду на відстань одного удару перед останнім боєм бронзова медалістка Олімпіади в Токіо Манон Апіті-Брюне (40:39). А далі вже вище згадана Нутча кинула усі сили на те, щоб реваншуватися за попередню невдачу і таки змогла це зробити. Долю зустрічі визначив один удар і він був на користь француженки – 44:45.

У чоловічій шпазі наш квартет у складі Романа Свічкаря, Євгена Макієнка, Володимира Станкевича та Нікіти Кошмана стартував з переконливої перемоги в 1/8 над командою Ізраїлю (45:31), далі у рівній боротьбі за вхід в четвірку поступився чинним чемпіонам світу італійцям (36:40). Змагання українці завершили на сьомому місці.