25 Jan, 14:21
Міністр охорони здоров’я Павло Ковтонюк наголосив, що МОЗ контролює дотримання методології створення госпітальних округів, а громади самостійно визначають кількісний і якісний склад медзакладів у госпітальному окрузі.
«Хочу звернути увагу, що межі госпітального округу та адміністративно-територіального округу – це різні речі, і Міністерству не принципово, де місцева влада визначить центри. Головне – повинна бути така структура лікарень, яка забезпечує доступність кожної людини до якісної медичної послуги. Якщо виникають питання щодо прикріплення територій до тієї чи іншої лікарні – це виключно компетенція місцевої влади», – заявив Павло Ковтонюк.
Він нагадав, що чутки про закриття лікарень не відповідають дійсності, адже законодавством це заборонено. Навпаки, ідея госпітальних округів полягає у плануванні розвитку лікарень. Разом з тим місцева влада повинна брати на себе відповідальність, роз’яснювати людям необхідність перепрофілювання неефективних медзакладів або відділень у них на заклади соціального догляду, реабілітаційні центри тощо.
Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України підготувало листи на ім’я міських голів, голів ОДА, райрад та облрад з роз’ясненнями щодо сфери відповідальності органів місцевої влади на етапі формування госпітальних округів.
Перелік та кількість госпітальних округів, поданих на погодження в центральні органи виконавчої влади:
м. Київ - 1 округ
Київська обл. – 4 округи
Миколаївська обл. – 4 округи
Кіровоградська обл. – 4 округи
Полтавська – 4 округи
Вінницька – 3 округи
Дніпропетровська – 5 округів
Житомирська – 4 округи
Запорізька – 5 округів
Одеська – 5 округів
Рівненська – 3 округи
Хмельницька – 3 округи
Черкаська – 4 округи.