Президент про важливість дебатів кандидатів: Не може 45-мільйонна країна «купувати кота в мішку»

Президент України Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV наголосив, що проведення дебатів між кандидатами в Президенти є не лише вимогою закону, але й необхідною умовою для свідомого вибору українців.

«Мені не цікаве спілкування щодо дебатів по формі. Я вважаю, що дебати - це є ключовий елемент демократії. Не може 45-мільйонна країна «купувати кота в мішку» - голосувати за віртуальну людину, яку вона бачить лише по телебаченню, з фільмів. Ви маєте право поставити питання і на них отримати відповідь. Ви маєте право почути, а які позиції цього кандидата по ключовим аспектам існування держави: безпека, зовнішня політика, права і свободи громадян, економіка, боротьба з корупцією, боротьба з олігархами», - наголосив Президент.

Він нагадав, що вимога проведення таких дебатів між кандидатами закріплена законодавчо. Водночас Глава держави зауважив, що вважає не найкращим місцем для проведення дебатів є стадіон: «Бо це не шоу, це не вистава і це не спортивні змагання».

«Бо програє, якщо країна «купить кота в мішку», не той, хто зайняв друге місце, а програє велика нація. Бо вона позбавляється майбутнього. Кожен громадянин, його дружина, його батьки, його діти... І це величезна ціна... Ми маємо право вимагати, що дебати мають бути», - додав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що саме тому він відреагував на пропозицію Володимира Зеленського і сказав - стадіон, так стадіон. «Насмілься, вийди і покажи... Щоб країна мала можливість свідомо обирати лідера на наступні п`ять років», - додав Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав, що 19 квітня, відповідно до закону, мають відбутися дебати в студії Суспільного телебачення. Він також наголосив, що відповідально ставиться до того, що українці мають свідомо обирати того, хто стане Президентом.

Президент України Петро Порошенко наголошує на тому, що і влада, і громадяни України мають об’єднатися задля збереження нашої держави від тих викликів і загроз, які зараз стоять перед нашою країною, та для подальшого її розвитку.

«Ми маємо захистити державу, ми маємо продовжувати будувати сектор оборони і безпеки. Ми маємо зберегти і розширити міжнародну коаліцію, яка була сформована на захист України», - підкреслив Глава держави під час програми «Свобода слова» на каналі ICTV.

«Якщо цього не буде, то ризики, які зараз концентруються над Україною, зашкалюють. І ризики щодо обслуговування зовнішнього боргу цього року, і ризики курсу, і ризики інфляції, і ризики економічного зростання, і ризики втрати держави», - наголосив Петро Порошенко.

«Саме тому я хочу скористатися цією можливістю для того, щоб звернутися до кожного з вас: ми маємо зараз, в першу чергу я, в першу чергу влада, зробити висновки для того, щоб відновити довіру. Ту довіру, на базі якої можна продовжити будівництво держави», - закликав Президент.

Він подякував тим, хто вже налаштований в цьому напрямку. «Я дякую активістам, які зробили величезну роботу після нашої зустрічі, я дякую за те, що були сприйняті і ті кроки, які ми вже зробити і ще збираємося зробити», - сказав Глава держави.

«Ми всі громадяни України. Абсолютна більшість з нас любить Україну понад усе. І захистити Україну від руїни, ні в якому разі не послабити нашу державу для того, щоб ми могли продовжити той історичний шлях повернення України в родину європейських народів – це теж наше спільне завдання», - також наголосив Петро Порошенко.

Саме тому український Президент повинен бути сильним, компетентним і професійним, переконаний Глава держави. «Бо головна його функція як Верховного Головнокомандувача – це безпека і оборона держави. І кожен громадянин України має відчувати себе у безпеці. Не тому, що наш північний сусід помилує нас, проявить милість. Бо в 2014 році на початку ця милість не була нам дарована і в умовах позаблоковості російські війська окупували Крим. І з тих пір більше 13 тисяч українців загинули в наслідок російської агресії», - зауважив Петро Порошенко.

Зважаючи на викладене, Президент закликав кожного українця поставитись відповідально до питання обрання кандидата на найвищу посаду в державі.

«Єдине, що я вас закликаю, щоб цей вибір був зроблений відповідально. Керуючись не емоціями. Піклуючись про долю держави. Вона у нас одна і вона найкрасивіша держава в світі… Ми з вами спільно маємо захистити народ і країну. Я би дуже хотів скористатися цією можливістю для того, щоб ми один одного почули», - наголосив Глава держави.