16 Mar, 14:42
Двоє безробітних з Очаківського району Віктор Лопухов та Андрій Чорнозуб – винахідники. Ще зі школи хлопці цікавилися фізикою, механікою, електронікою тощо. Познайомилися, коли працювали разом на підприємстві, пов’язаному з виробництвом альтернативних видів енергії в районі – займалися встановлюванням сонячних батарей, колекторів, обслуговуванням вітряків. Маючи непогану зарплатню, хлопці частину коштів витрачали на власні винаходи.
«Ми разом з кожної зарплати відкладали кошти, щоб купити 3D-принтер, запчастини для своїх розробок вітродвигунів. Наша мрія – налагодити виробництво вітрогенераторів енергії «Ловець вітру», (так ми його назвали). Вже перші моделі проходять тестування в нас дома. Їх особливість в тому, що вони генерують енергію навіть при малій швидкості вітру. Це дозволить їх встановлювати і в Кіровоградській, і в Вінницькій областях», – розповів Віктор Лопухов під час презентації своєї бізнес-ідеї в Миколаївському обласному центрі зайнятості.
«Це дійсно цікавий та необхідний проект. Державна служба зайнятості підтримує різноманітні інноваційні проекти. Як правило, більшість безробітних йдуть значно легшим шляхом у підприємництво – відкривають власну справу в сфері торгівлі, ремонту, надання вже звичних послуг, були, звісно проекти вирощування овочів за новими технологіями, але такий винахідницький проект дійсно презентується вперше», – зауважив директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.
Наразі хлопці націлені за направленням Очаківського міськрайонного центру зайнятості пройти навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ за напрямком бізнес-планування, створити та захистити свої бізнес-плани на комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, отримати таку допомогу, зареєструватися як фізичні особи-підприємці та активно продовжувати втілювати свою мрію в життя.
Крім того, керівник обласного центру зайнятості запропонував хлопцям взяти участь в кількох грантових програмах, аби отримати додаткове фінансування на свої розробки. «Ми зараз відслідковуємо різноманітні грантові проекти, в яких могли б взяти участь наші клієнти – і роботодавці, і безробітні, які планують займатися підприємництвом, щоб допомогти їм отримати додаткові кошти на розвиток їхнього бізнесу, адже якщо буде розширюватися бізнес – будуть створюватися нові робочі місця», – додав Д.Оборонько.
Минулого року одноразово виплату по безробіттю для організації власної справи отримали 100 безробітних, які були зареєстровані в Миколаївській обласній службі зайнятості.