Морпорт Ольвія став першим серед портів України, де встановлено датчики контролю водної поверхні

В СМП Ольвія з 00.00 годин 1 грудня стартував цілодобовий моніторинг водної поверхні акваторії. Два перші датчики розмістили в районі причалів №1 та №4. Спеціальні прилади встановлено в рамках II етапу впровадження пілотного проєкту «Зелений порт», що реалізується за дорученням очільника ДП «АМПУ» Олександра Голодницького. Про це повідомляє АМПУ.

Коли відбуваються витоки або розливи забруднюючих речовин в акваторіях морських портів, раннє виявлення є основоположним принципом для можливості максимально оперативного реагування на подію. Своєчасне оповіщення дозволяє швидко виконати заходи з локалізації та ліквідації таких забруднень, не тільки обмежуючи масштаби шкоди навколишньому середовищу, а й зменшуючи витрати на усунення негативних наслідків.

Швидкість реагування на надзвичайну ситуацію визначає різницю між обмеженим забрудненням та повномасштабною екологічною катастрофою. Сучасні датчики допоможуть фахівцям відділу екологічної безпеки філії «Ольвія» ДП «АМПУ» розширити онлайн-моніторинг разом із іншими, вже існуючими складовими системи екологічної безпеки, впровадженими в морському порту. Слід зазначити, що на теперішній час для моніторингу за станом об’єктів навколишнього природного середовища, зокрема, використовуються камери, що встановлені вздовж усієї причальної лінії та дрон, які у разі НС допоможуть зафіксувати виявлений розлив на водній поверхні та визначати його масштаби.

«Такого роду пристрої виявляють усі види нафтопродуктів, серед яких: моторні олії, турбінні олії, рослинні олії, паливні олії, дизельне паливо, сира нафта, топкові олії, мастила, гідравлічні олії, газові олії, мінеральні олії. Датчики працюють цілодобово, 7 днів на тиждень, у будь яких кліматичних умовах, що дозволить нам у разі розливу своєчасно вжити відповідні заходи і уникнути заподіяння тривалої шкоди», - наголосила начальниця відділу екологічної безпеки Тетяна Білопольська.

Щоб виявити нафтові плями, пристрій випромінює ультрафіолетовий промінь на поверхню та збуджує молекули нафти/олії в області зондування. Використовуючи власну флуоресценцію (здатність атомів чи молекул речовини віддавати поглинену енергію як холодного світлового випромінювання) нафтопродуктів, датчик відкалібрований для ідентифікації сигналу конкретної довжини хвилі, властивий конкретному виду нафтопродуктів, і надсилання відповідного повідомлення до центрального пункту управління що базується в адміністрації СМП Ольвія.