Три заклади освіти Миколаївщини увійшли в ТОП-50 найкращих екозакладів України

Підбито підсумки Першого Національного рейтингу «Екошкола року». До фіналу увійшли 50 навчальних закладів. Протягом усього року учасники успішно реалізували екологічні ініціативи, проводили онлайн та офлайн акції, кампанії, мобілізували ресурси та впроваджували систему правильного поводження з відходами, залучали батьків та громади. За рік фіналістам вдалося реалізувати тисячі екопроектів, зібрати та здати на перероблення 123900 кг вторинної сировини.

Про це повідомляють організатори.

ТОП 50 закладів загальної середньої та позашкільної освіти активізували у своїх проєктах  29007 учасників до екологічних дій: учнівська молодь, педагогічний колектив, батьки та громада. Разом зібрали та здали на перероблення 91151 кг макулатури, 10293 кг пластику, 1285 кг ТетраПаку. До пунктів приймання передали 21171 кг інших відходів: органіку, плівку, скло, жерстяні та алюмінієві банки, металобрухт, пластикові кришечки, відпрацьовані джерела живлення й навіть монетки.

«Ми отримали заявки з усіх куточків України. Під час оцінювання звертали увагу на такі критерії: наявність команди та лідера, залученість колективу, батьків та громади в цілому, власна проєктна діяльність та участь у Всеукраїнських, міжнародних ініціативах, розвиток екологічної інфраструктури, як-от сортування, збереження ресурсів, здача на перероблення, соціальне підприємництво школи, дотримання Положення проєкту, а також планування подальшої діяльності», – коментує засновниця Національного рейтингу Екошкола року, лідерка Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» Юлія Мархель.

Для розвитку екокультури та інфраструктури шкіл учасники запроваджували сортування, здавали на перероблення вторинну сировину, збирали та передавали на утилізацію небезпечні відходи: батарейки, люмінесцентні лампи, одноразові маски, робили годівнички, зелені класи, парки, клумби. Облаштовували сортувальні станції, екоцентри, екокуточки відпочинку,  велопарковки, літні майданчики для занять, організовували апсайклінг-центри, перероблення пластику, робили соціальне підприємництво для залучення додаткових ресурсів на розвиток екоінфраструктури школи, встановлювали станції вимірювання забруднення повітря, інформаційні стенди, розводили саджанці, висаджували дерева, навіть вирощували картоплю в опалому листі та багато іншого.

Зазначимо, що в ТОП-50 увійшли три заклади освіти на Миколаївщини: Мішково-Погорілівський ліцей, Мішково-Погорілівська гімназія та Миколаївська загальноосвітня школа №1 ім. Олега Ольжича

«Вітаємо учасників першого Національного рейтингу “Екошкола року”. Фіналісти, кращі 50 закладів загальної середньої та позашкільної освіти, стали флагманом для наслідування та мотиваторами до рушійних еко змін для 15 тисяч навчальних закладів України. Досвід учасників може слугувати дорожньою картою для формування сталої екологічної культури, правильного поводження з відходами, свідомого та раціонального споживання ресурсів, запровадження соціальної відповідальності, реалізації цілей сталого розвитку. Міністерство завжди підтримує подібні проєкти та раде сприяти їх розвитку. Закликаємо вас активно долучатися до соціальних ініціатив та своїм прикладом згуртовувати громади навколо великих соціальних цілей», – прокоментував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Організатор – Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого- натуралістичного центру.  Генеральний партнер – компанія PepsiCo Україна.