15 May, 17:15
Незважаючи на постійні перешкоди під час проведення ревізій, на скорочений робочий тиждень, територіальні підрозділи Держаудитслужби викрили потужну схему розкрадання фінансових ресурсів дочірніми підприємствами ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Про це йде мова в аналітичній статті заступника директора Департаменту контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Держаудитслужби Василя Міхневича під назвою «Прірва, в якій зникають бюджетні кошти», яка надрукована у Всеукраїнському науково-практичному журналі «Фінансовий контроль».
Так, ДП «Миколаївський облавтодор», незважаючи на стабільну збитковість (2015 рік – 4,4 млн. грн.), занизив калькуляційну вартість виготовлення асфальтобетонних сумішей порівняно з їх фактичною собівартістю загалом на 2,7 млн. грн. Реалізуючи асфальтобетон у подальшому приватній структурі ТОВ «Дортехнологія», підприємство недоотримало доходів на вказану суму.
Окрім того, ДП «Миколаївський облавтодор» використало 2,8 млн. грн. на оплату ТОВ «БК «Дорлідер» вартості робіт з ямкового ремонту ділянок дороги загального користування державного значення. Хоча останнє мало виконати їх за рахунок власних коштів, що було передбачено умовами укладених зі Службою автомобільних доріг у Миколаївській області договорів, оскільки гарантійний термін експлуатації покладеного ним асфальтобетонного покриття на час складання дефектних актів не минув.
- Оскільки керівники переважної частини дочірніх підприємств приймали неефективні управлінські рішення, дочірні підприємства втратили доходів та здійснили непродуктивних витрат на суму понад 272 972 тис. грн.* Від застосування схеми придбання матеріалів (щебенева, бітумна продукція) через низку посередників дорожчає вартість кінцевого продукту. А в окремих випадках до зазначених схем залучались фіктивні суб’єкти господарювання. Наприклад, за інформацією ДФС у Миколаївській області, договірні відносини ДП «Миколаївський облавтодор» з постачальниками мали ознаки фіктивності, - зазначає В.Міхневич на сторінках часопису.
Зокрема, ТОВ «Дортехнологія» поставило філіям ДП «Миколаївський облавтодор» компаундне в’яжуче на загальну суму 1,4 млн. грн., яке воно закупило у товариств «Д.С.Д. Трейд», «АББА ГРУП» і «Аваль Груп». Проте податкові органи не підтвердили придбання останніми в’яжучого взагалі.
Аналогічно ПП «Р-ГРУПП» здійснило постачання бітуму й мазуту філіям ДП «Миколаївський облавтодор» на загальну суму 2,1 млн. грн. Своєю чергою, ПП «Р-ГРУПП» придбавало бітум і мазут у приватних структур, які, за даними податкових органів, не купували зазначеного товару.
- За таких умов виконання ремонтно-будівельних робіт у галузі дорожнього господарства перетворюється на воронку, яка без упину поглинає бюджетні кошти у величезних масштабах. Адже лише за останні шість років контрольними заходами виявлено порушень на суму понад 1,5 млрд. грн.* За ці кошти можна було б відремонтувати не один десяток кілометрів наших багатостраждальних доріг», - резюмує В.Міхневич у статті.
* Мова йде про порушення в зазначений сфері в масштабах всієї України.
Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби України в Миколаївській області