У Миколаєві виявили двох місцевих мешканців, які підтримували збройну агресію рф

У Миколаєві правоохоронці викрили протиправну діяльність 48-річної жінки та 22-річного чоловіка, які підтримували та виправдовували збройну агресію рф.

У соціальних мережах та месенджерах мешканка обласного центру розповсюджувала публічні заклики до підтримки рішень та дій російської федерації, а також виправдовувала та визнавала правомірним тимчасову окупацію частини території України. У свою чергу, молодик у соціальній мережі створив сторінку, де поширював та публічно використовував символіку комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та поширював матеріали, у яких містилося виправдовування, заперечення збройної агресії російської федерації проти України.

Слідчі Миколаївського райуправління поліції повідомили жінці про підозру за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників». Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.

Чоловікові правоохоронці оголосили підозру за вчинення одразу двох злочинів, а саме: за ч. 1 ст. 436-1 КК України «Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» та за ч. 1 ст. 111-1 Кримінального кодексу України «Колабораційна діяльність». За вказані злочини чоловікові загрожує до п’яти років ув’язнення.

Cлідчі закінчили розслідування та направили кримінальні провадження до окружної прокуратури Миколаєва, яка скерувала обвинувальні акти відносно жінки та чоловіка до суду для розгляду по суті та прийняття рішення згідно з нормами чинного законодавства.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області