25 Sep, 15:39
Розвиток бездротових технологій не міг не торкнутися і персонального аудіо, то ж якщо сьогодні подивитися каталог безпровідних навушників: https://soundmag.ua/uk/catalog/headphones/wireless-headphones/, можна побачити понад пів тисячі моделей в дуже широкому ціновому діапазоні. Всі вони крім ціни сильно відрізняються звучанням, додатковим функціоналом та призначенням. В цьому матеріалі ми розглянемо основні параметри та функції, на які варто звертати увагу при виборі безпровідних навушників.
Про основні відмінності
Переважно вибір навушників починається з призначення та форм-фактору. Якщо говорити про бездротові моделі, то їх частіше обирають для повсякденного використання в парі з телефоном. Це можуть бути:
-
Повнорозмірні навушники з габаритними чашами, які повністю закривають вухо. Забезпечують найкращу пасивну звукоізоляцію, та мають найвищу автономність.
-
Накладні навушники з меншими чашами, які просто прилягають до вуха. Оптимальний вибір для тих, кому повнорозмірні здаються завеликими для носіння на вулиці чи в транспорті.
-
Вкладиші. Формат, який потрохи відходив в минуле, поки компанія Apple не представила свої TWS-навушники в такій конструкції. Це легкі навушники, які вставляються у вухо, і тримаються там завдяки своїй анатомчній формі.
-
Вакумні, або, як їх ще називають, внутрішньоканальні. На відміну від вкладишів мають довший звуковід, який вставляється безпосередньо в слуховий канал, ближче до барабанної перетинки. Забезпечують кращу звукоізоляцію, але декому можуть бути некомфортні.
Незалежно від того, який форм-фактор ви оберете, звертайте увагу на три речі. Перше, це якість вбудованих мікрофонів, щоб навушники можна було використовувати в ролі гарнітури. Друге, це вбудовані органи керування. Можливі варіанти з фізичними кнопками, або сенсорними панелями, завдяки яким можна перемкнути трек, поставити паузу, змінити гучність або відповісти на дзвінок просто торкнувшись навушника, без потреби діставати телефон з кишені. І третє, це звичайно технологія активного шумозаглушення ANC. Вона здатна покращити акустичний комфорт власника, хоча і трохи зменшує автономність. Врахуйте, що ANC значно краще виконує свої функції в повнорозмірних моделях через фізичні особливості сприйняття звуків людським вухом.
Недоліки безпровідних навушників та висновки
Варто зауважити, що незважаючи на всі свої переваги, бездротові моделі мають і декілька недоліків, на які слід зважати. По-перше, вони залежні від розетки чи павербанка. Ця проблема менше стосується повнорозмірних та накладних навушників, які часто мають можливість провідного підключення, і відповідно працюють навіть з розрядженими акумуляторами. По-друге, вони фізично важчі за провідні в силу наявності всередині батарей та додаткової електроніки. Крім того, є сфери, в яких бездротові навушники є не найкращим вибором. Наприклад професійні кіберспортсмени обирають дротове підключення за кращу стабільність та меншу затримку в передачі сигналу, вимогливі аудіофіли не готові миритися з обмеженнями, які мають бездротові кодеки передачі сигналу. І звичайно звукорежисери для роботи на студії розглядають лише провідні навушники через необхідність їхньої роботи разом з великою кількістю супутнього обладнання, що передбачає провідне підключення.
У всіх інших випадках, коли мова не йде про професійне використання, а про споживання контенту та мультимедійні розваги, бездротові моделі справляться ідеально. По можливості старайтеся особисто відвідати магазин, та протестувати навушники перед тим, як купувати. Оцініть якість звучання, вбудовані мікрофони, зручність посадки та алгоритми системи шумозаглушення. Довіряйте своїм власним вухам, а не словам в інтернеті.