СБУ виявляє та документує посадові злочини

Одним із пріоритетних завдань Управління СБ України в Миколаївській області є недопущення налагодження протиправних механізмів при закупівлі бюджетним коштом товарів та послуг оборонного призначення, розкрадання коштів виділених на відновлення об’єктів соціальної сфери в громадах регіону, котрі постраждали від збройної агресії рф.

Так, у 2023 році за матеріалами Управління розпочато понад 30 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). 

В рамках цих кримінальних проваджень документуються факти спричинення збитків державним підприємствам та місцевим бюджетам з боку відповідальних посадових осіб за попередньою змовою з суб’єктами господарювання. До слова, при реалізації таких схем посадовці у змові з представниками комерційних структур штучно завищують вартість товарів та робіт, а потім привласнюють кошти. 

Одним із прикладів є реалізовані матеріали кримінального провадження, в рамках якого задокументовано протиправну діяльність організованої злочинної групи з-поміж посадовців органу місцевого самоврядування. Останні, за участі приватного підприємця, шляхом розтрати бюджетних коштів завдали збитків на суму понад мільйон гривень під час проведення публічних закупівель. Всім 7 фігурантам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України.

В іншому випадку задокументовано факт спричинення збитків державі на суму близько 1,6 млн грн, шляхом привласнення коштів одного з об’єктів транспортної галузі в ході реалізації угоди з ремонту вузлів та агрегатів. Так, в ході досудового слідства 5 фігурантам повідомлено про підозри за ч. 5 ст. 191 КК України. 

Загалом, за результатами правозастосовної практики УСБУ у поточному році повідомлено про підозри 25 особам переважно за ознаками ч. 4 та ч. 5 ст. 191 КК України (кваліфікуючі ознаки - великі (335,5 тис. грн) та особливо великі (805,2 тис. грн) розміри завданих збитків).  

Слід зазначити, що документування протиправної діяльності посадових осіб здійснюється за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури та у взаємодії зі слідчими ГУ НП. 

За інформацією Управління СБУ в Миколаївській області