На Миколаївщині експосадовиця виконавчої служби підозрюється в службовій недбалості на понад 800 тис грн

За процесуального керівництва Казанківського відділу Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області повідомлено про підозру колишньому виконувачу обов’язків начальника одного із відділів ДВС Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст.367 КК України).

За даними слідства, підозрювана, у період з березня 2022 року по червень 2023 року, через несумлінне ставлення до виконання своїх службових обов’язків, фактично не здійснювала контроль та перевірку руху коштів на рахунках, а також перевірку правомірності перерахування фізичним та юридичним особам коштів. 

Зокрема, вказана особа, всупереч вимогам відомчої інструкції, не здійснювала перевірку книг обліку депозитних сум та авансових внесків, виписок про рух коштів по авансовому та депозитних рахунках відділу державної виконавчої служби, а також підписання електронних платіжних інструкцій про перерахування коштів з рахунків відділу. 

Експосадовиця для їх підписання від імені начальника відділу, передала електронні ключі доступу до автоматизованих систем дистанційного обслуговування клієнтів провідному спеціалісту цього ж відділу, яку на початку 2024 року засуджено до 7 років позбавлення волі за підробку  документів на переказ, та їх використання, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійсненні фінансової операції з таким майном, привласненні грошових коштів, а також складання завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 209, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).

Внаслідок протиправних дій підозрюваної з рахунків органу державної влади безпідставно перераховано грошові кошти на загальну суму понад 800 тис грн на рахунки фізичних та юридичних осіб, які не мали будь – якого юридичного права їх отримувати.

Досудове розслідування здійснюється СВ ВП №1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області.