9 Dec, 15:00
Пожежі в побуті найчастіше піддають ризику життя домочадців. Особливо цей показник зростає в холодну пору року, коли громадяни більше часу проводять вдома і нехтують при цьому всіма можливими правилами пожежної безпеки. З початку року в області виникло 736 пожеж в житлі, на яких загинуло 64 особи, що на 9% більше тогорічних показників. Врятовано 43 людини, з них 8 дітей.
Минулий тиждень виявився занадто напруженим в плані побутових пожеж, і як наслідок, трагічним. Вогонь позбавив життя 7 громадян, з яких всі чоловіки, серед постраждалих ще 4 краян. Також рятувальникам та небайдужому населенню вдалось врятувати 5 осіб, з яких 4 дітей, евакуювати з задимлених приміщень 6 людей, з яких 3 дитини. Всі випадки зареєстровано у Миколаївському районі.
Зокрема, у с. Мішково-Погорілове під час пожежі в будинку місцевий мешканець вивів на свіже повітря із задимленого приміщення 4 дітей: 2016, двох 2021 та 2023 років народження.
Ще одним підступним “невидимим” ворогом в побуті залишається чадний газ. Так, на тому тижні у м. Миколаєві через несправність газової колонки від чадного газу загинула жінка 1996 р.н. Підрозділи ДСНС до місця події не залучались.
Мешканцям області рятувальники рекомендують бути обережними у побуті, а саме: не палити в приміщенні, не перевантажувати електромережу, уникати тріщин на печах, подбати про те, щоб альтернативні прилади опалення були сертифікованими, не залишати їжу, яка готується без нагляду. Особливо звертайте увагу на культуру поведінки ваших дітей, пояснюйте небезпеку від ігор з сірниками, запальничками, аргументуючи це тим, що такі ігри небезпечні для їхнього життя. Обов’язково обговорюйте з підростаючим поколінням номери екстрених служб та першочергові дії на випадок пожежі.