В Галереї на Спаській 45 відкрили «Другу бороду» Олександра Суся

В Галереї на Спаській 45 відкрилася друга виставка в рамках проекту "Провінція". Ця ініціатива - це своєрідна платформа для художників, які живуть та творять не в адміністративних центрах, а в області. І саме їм потрібен своєрідний поштовх та підтримка, щоб рухатись вперед, - переконаний куратор проекту "Провінція" художник Микола Плехов. Проект народився рік тому. І основна його мета - підняття духовних та художніх сил в регіоні і в Миколаївській області. Це має залучати до творчості молодь, студентів. - розповідає він. 

Микола Плехов

Друга виставка з міста Переяслава Київської області. Це відповідь з іншого регону. Це діалог. Своєрідний провінційний діалог зі своєю складною та прекрасною філософією. 

Переяславський художник Олександр Сусь, як в принципі і більшість художників - неговіркий. Зосереджений та задумливий. Це його друга персональна виставка, тому і називається "Друга борода".  Для Олександра борода - символ роду, зв'язку поколінь. Символ чоловічої сили та мудрості. Сам він виглядає теж дуже автентично і має неабияку довжелезну  бороду, через що його часто плутають з батюшкою.  

Олександр Сусь

Одружений, має двох синів - Назара та Святослава, які за словами Миколи Плехова нагадують древнєслов'янських воїв. Дружина Олександра Суся  захоплюється національними традиціями, знає цілющі трави, збирає трав'яні чаї та плете вінки з виноградної лози.

Власне і мотиви другої виставки Олександра - теж відсилають у славнє українське минуле. В Дике поле, що клубиться стовпами пилу під кіньми кочівників, у безкраї моря дикої ковили. Переяславська земля здавна була прикордонням де стикалися дві цивілізації: слав'янська та тюркська. Тому степ у творчості художника - це своєрідна метафора всієї України - місце поєднання декількох культур, центр свободи та вільнодумства. - розповідає мистецтвознавець Олександра Філоненко. Одна з центральних робіт виставки яскраво ілюструє цю думку - це триптих, що зображує козаків під деревом: "Папай, Бабай та Мамай". 

Олександра Філоненко

 Папай-це персонаж скіфської міфології. Першопращур всіх скіфів (скіфська складова історії нашої землі), Бабай - це тюркське слово, яке означає "дідусь", тобто певний тюркський пращур, старійшина (тюркська складова історії нашої землі), Мамай - персонаж українського фолкльору, один з ключових його образів. Тут помітно глибоке розуміння зв'язку часів, сприйняття своєї землі, як місця з багатою і різноманітною історією. 

Папай, Бабай та Мамай

 

 

Олег Дорош