Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров в ефірі телеканалу «МАРТ» розповів про роботу топонімічної комісії і про те, як взагалі проходить процес перейменування вулиць міста.
«Є вимоги закону, що ми повинні прибрати з вулиць міста, є пропозиції містян, що ми маємо додати на вулиці міста. Топонімічна комісія розглядає всі ці пропозиції, норми, закони і таке інше. А також подає свої пропозиції на розгляд міського голови. Він ці пропозиції має винести на громадські слухання. Громада після обговорення обирає варіанти, які після цього виносяться на затвердження міської ради, яка теж може вносити свої пропозиції і навіть зміни», - пояснює посадовиць.
Любаров наголошує, що топонімічна комісія не може вирішити і затвердити певну назву, а лише надати свою пропозицію.
«Я кажу всім: не чекайте, поки топонімічна комісія щось запропонує. Свої пропозиції надавайте до того, як комісія напрацює. Можна написати листа на ім'я міського голови, і нам в топонімічні комісії буде легше, коли ми бачимо, що хочуть люди. Вони мешкають на цій вулиці і мають право сказати свою думку», - закликав він містян бути більш активними.
Юрій Любаров додав, що будь-які зміни сприймаються містянами складно, тому цей процес вимагає залучення сил кожної людини.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що на попередніх засіданнях топонімічної комісії було затверджено список зі 171 назви вулиць, що потребують перейменування на основі результатів проєкту «Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва».