Відомі українські архітектори представлять проєкти оновлення миколаївського скверу ім. Шевченка та школи №48

Відомі українські архітектори представлять проєкти оновлення миколаївського скверу ім. Шевченка та школи №48

Відомі українські архітектори готові долучитися до відновлення зелених зон Миколаєва.

Про це в ефірі телеканалу «МАРТ» розповів директор департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради, головний архітектор Миколаєва Євген Поляков.

Так, до Миколаєва нещодавно приїздили віцеголова Національної спілки архітекторів України Олена Олійник та член цієї спілки Аркадій Пекер. Їм показали миколаївські сквери «Вітрильний», «Каскадний» та імені Шевченка, адже ці локації мають унікальний ландшафт, місце розташування та видові точки, каже Поляков. Але, разом з тим, вони потребують зміни дизайну та наповнення, що сприятиме їх більшій відвідуваності.

До прикладу, сквер «Вітрильний», що розташований на *8 Причалі, ніяк не наповнений і крім зелених насаджень там нічого немає. «Каскадний» — взагалі упирається в сміттєві баки та занедбаний баскетбольний майданчик.

«Він потребує виходу до води, тому баскетбольний майданчик слід перенести в інше місце. Цю територію треба організувати з більш сучасним дизайном, але залишивши ті фонтани, що там закладалися спочатку, тому що така відпочинкова зона, незважаючи на те, що її оточує, і зараз може вражати. Я не бачу скверу «Каскадний» без виходу до води. Слід закладати такі рішення — вони є логічними та зрозумілими всім», - каже Поляков.

Що стосується скверу імені Шевченка, то там є місце тяжіння — власне пам'ятник Кобзарю. Але інша територія пустує.

«Там є занедбаний дитячий майданчик, який вже не відповідає потребам, не є зручним для дітей та батьків. Так, там є зелені насадження, сосни, інші дерева, притаманні нашому регіону — їх потрібно зберігати. Але також є що покращувати та змінювати», - повідомив головний архітектор міста.

Саме над новим баченням скверу Шевченка працювала Олена Олійник разом зі своїми випускниками-магістрами та з професорами архітектури з Данії.

«Вони запропонували концептні рішення по скверу Шевченка і готові їх презентувати. Зараз протягом тижня ми обговоримо процедуру, підготуємо спікерів і публічно представимо ці проєкти», - анонсував пан Євген.

Крім того відомі українські архітектори планують займатися проєктом відновлення пошкодженої обстрілами школи №48. У цьому вони заручились підтримкою американського фонду «Світанок», започаткованого українцями. Вони збирають великі кошти на допомогу нашим військовим, але також думають про те, як повернути життя у зруйновані міста України.

Наразі розпочинається співпраця з цим фондом на етапі укладання меморандуму, обміну думками, інформацією та завданнями. Українські ж архітектори Аркадій Пекер та Олена Олійник запропонують своє бачення, як перебудувати 48 школу, також залучать провідних фахівців, щоб створити концепт та робочий проєкт відбудови навчального закладу.