На Миколаївщині триває декларування знайденої та здобутої громадянами зброї

На Миколаївщині триває декларування знайденої та здобутої громадянами зброї

За три тижні від початку процесу декларування мешканці Миколаївщини відповідально поставились до законної процедури та вже облікували 70 одиниць зброї, з яких автомати, пістолети, карабіни й інша зброя та боєприпаси до неї.

Після завершення воєнного стану громадяни, за бажанням, і за можливості, зможуть цю зброю переробити на дозволені види вогнепальної зброї, аби вже поставити на облік як зброю, що дозволена до використання та зберігання.

Нагадуємо алгоритм декларування:

  • негайно повідомити у поліцію про знахідку/чи наявну зброю за номером 102;
  • упродовж 24 годин прибути до найближчого підрозділу поліції за місцем Вашого перебування для декларування зброї або боєприпасів.

При звернені щодо декларування вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, потрібні документи:

  • письмова заява;
  • паспорт-книжечка або ID-картка;
  • фотокартка розміром 3.5 на 4.5 см;
  • витяг про місце проживання / реєстрацію;
  • ідентифікаційний номер.

Після візуального огляду вогнепальної зброї фахівці дозвільної служби перевіряють отримані відомості, обліковують зброю, видають особі повідомлення про декларування, роз’яснюють правила безпеки, носіння, зберігання та перевезення вогнепальної зброї і боєприпасів до неї та про відповідальність за їх порушення. Після процедури декларування поліцейські повертають зброю декларанту.

Нагадаємо, що 25 листопада вступив в дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження із вогнепальною зброєю.

Прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за незаконне зберігання зброї, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим не лише в період воєнного стану, а й у мирний час.