Зараз ми мобілізуємо всі засоби, аби Путін був за столом переговорів – Президент

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу «Україна» зауважив, що протягом двох днів візиту до Давосу відбулося біля 20 його офіційних зустрічей.

Зокрема, відбулися змістовні переговори з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель, Заступником Голови Китайської Народної Республіки Ван Цішанєм, Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, новобраним Президентом Федеративної Республіки Бразилія Жаіром Болсонаро, Президентом Польщі Анджеєм Дудою, Президентом Литви Далєю Грібаускайтє тощо.

«Ми користуємось тим, що тут дуже щільний графік – переговори відбуваються по 15-20 хв. не більше, але їхня чисельність є достатньо великою. І скрізь ми маємо тверду позицію щодо підтримки України. Дякую нашим міжнародним партнерам, які демонструють таку підтримку, демонструють позицію захисту українців», - наголосив Глава держави.

Петро Порошенко розповів про деякі деталі зустрічі з Ангелою Меркель щодо запобігання втручання РФ у вибори: «Йдеться про кібербезпеку. Це йдеться, в тому числі про обмін даними…». Водночас він підкреслив, що не може розкривати зміст домовленостей щодо спецслужб та всіх механізмів забезпечення кібербезпеки. «Очевидно, що деталі цих домовленостей ми розкривати не будемо», - підкреслив Президент.

 Глава держави нагадав, що за українською ініціативою був створений трастовий фонд НАТО щодо кібербезпеки, а також є конкретні двосторонні угоди, починаючи з США та Великобританії і закінчуючи Німеччиною.

«На сьогоднішній день дуже важливо, що і США, і ЄС, і Канада сприймають це як реальну загрозу. Мова не йде про допомогу Україні, мова йде про об’єднання зусиль для захисту демократії в усьому світі. Бо Росія намагається використати демократичні інструменти і механізми, щоб підірвати демократію зсередини. Звичайно, що ми будемо боронити державу, в тому числі і від таких гібридних загроз Росії», - наголосив він.

Такоэ Президент зазначив, що Україна нині застосовує всі доступні засоби для того, аби повернути президента Росії за стіл переговорів щодо припинення російської агресії та встановлення миру в нашій державі.

«Всі засоби, які були застосовані чотири роки. Ми мобілізуємо зараз підтримку всього світу для того, щоб Путін був за столом переговорів, прийняв позицію, в тому числі і миротворців і мир був принесений на умовах національних інтересів України», - наголосив Глава держави під час прямого ефіру.

Водночас Петро Порошенко застеріг політиків від спекуляцій на цій темі. «Я б хотів твердо заявити, що ті горе-політики, які кажуть, що мир ось-ось за рогом, що вони тільки прийдуть і так зроблять і принесуть мир, я хочу наголосити – за рогом там агресор, а не мир», - сказав він.

Президент нагадав, що питання запровадження міжнародної миротворчої місії на Донбасі ним піднімається з 2015 року. «Тоді, коли ще ніхто не вірив у цю можливість. На сьогоднішній день ми твердо заручилися підтримкою трьох постійних членів Ради безпеки ООН – це Сполучені Штати Америки, Великобританія, Франція», - зазначив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що обговорює це питання на кожній міжнародній зустрічі. «З одного боку мова йшла на зустрічі з нашими китайськими партнерами, Заступником Голови КНР  – ми звернулися до нього з проханням щодо підтримки і ініціатив України, і питання миротворців. З представниками інших країн, починаючи зі Швейцарії і закінчуючи Австрією, ми говорили про те, щоб вони зробили свій внесок у миротворців. Щоб громадяни цих країн брали участь», - сказав Президент.

«Що таке миротворці? Миротворці – це врятовані життя цивільного населення Донбасу і врятовані життя українських солдат. І те, що Путін на сьогоднішній день перешкоджає, коли Росія застосовує право вето – це просто означає одне – що вони і далі прагнуть дестабілізувати ситуацію, хочуть, щоб гинули українці», - додав Петро Порошенко.

«Ми цього не будемо дозволяти. Ми будемо застосовувати всі інструменти, які є в нашому розпорядженні для того, щоб захистити Україну, деокупувати Україну», - наголосив Глава держави.