20 Sep, 11:59
Звісно, що ми не настільки передбачувані, як європейці: часто живемо навмання, працюємо на око, кохаємо − як у вир із головою. Але думати про майбутнє таки варто. Навіть коли впевнений в коханій людині та паморочиться голова від довгоочікуваного маршу Мендельсона. Як це не гірко, але варто розуміти, що в майбутньому все може змінитися, адже суха статистика свідчить саме про це. Розлучення – справа важка, неприємна та клопітна, адже часто супроводжується поділом майна та боротьбою за дітей. То може краще розв'язати ці питання заздалегідь, уклавши шлюбний договір. Він може ніколи не знадобитися, але все одно не буде зайвим.
Що дає шлюбна угода
Шлюбний договір − це документ, який регулює взаємні права на майно й обов’язки чоловіка та дружини як під час шлюбу, так і після його скасування. В угоді подружжя обговорює розподіл сімейного бюджету, де можна прописати все, навіть азартну гру в Elslots казино, а також всі моменти, пов'язані з:
-
дошлюбним та сумісно нажитим майном;
-
сумами аліментів;
-
вихованням та місцем проживання дітей;
-
порядком їх зустрічей з кожним із батьків тощо.
Отже, документ охоплює як життя в шлюбі, так і після розлучення. Подружжя може внести в нього все, що визнає за потрібне. Звісно, після до мовлення по всіх питаннях.
Шлюбний договір – дуже корисна річ. Він полегшує життя, заощаджує нерви, зусилля та час, економить гроші, допомагає дітям правильно та законно. І хоча практика укладання такого документа в нашій країні невелика, вона є. Такий інструмент регулювання сімейних відносин поступово признається молодятами, використовується все частіше.
Які проблеми можуть виникнути
З укладанням шлюбної угоди можуть з’явитися певні труднощі. Цей важливий документ потрібно скласти грамотно, правильно і розумно, а також завізувати у нотаріуса. Саме з останнім виникають проблеми. Нотаріус завжди нейтральний, адже цього вимагає закон. Ця людина представляє державні інтереси, незалежно від особистих думок та уподобань, тому відхиляється від проблем. Це призводить до певного усереднення, що робить договір нечітким, безликим. З таким документом важко працювати, адже багато моментів (якщо не всі) в ньому прописані розпливчасто.
Такого документа в силу своєї професії не складе адвокат, адже він завжди враховує можливість передачі справи до суду, чого не робить нотаріус. Саме тому при складанні угоди мають бути присутні обидва, тоді договір вийде грамотним, чітким, цінним.
Краще, якщо угода складається за участю двох адвокатів, які представляють чоловіка та дружину. І вже готовий документ можна відносити до нотаріуса. Але вряд чи останній завірить договір, у складанні якого не брав участі. Цей момент слід враховувати та шукати золоту середину, що влаштує всіх учасників процесу.
Чи захищає договір подружжя
Шлюбну угоду можна порівняти з лакмусовим папірцем, адже вона виявляє реальні наміри чоловіка та дружини. Але проблема в тому, що документ не завжди здатен захистити обох. Наприклад, в ситуації, коли дружина переїжджає до чоловіка та прописується в його квартирі. У разі розірвання шлюбу дружина зобов’язується виписатися з помешкання, що вказується в договорі, але по факту цього не робить. Справа передається до суду, який також не може виписати людину, яка постійно проживала за відповідною адресою. Тим більше що виписка передбачає подальшу прописку за іншим місцем проживання. Такі моменти адвокат має пояснювати подружжю, щоб вони розуміли, чим ризикують і що може статися.
Попри певні підводні камені, шлюбний договір – один з елементів юриспруденції. А людство придумало останнє не дарма. Отже, такий документ дуже корисний і є безумовним шляхом цивілізованого розв'язання багатьох проблем, у тому числі пов’язаних із сімейними відносинами.