У Миколаєві на фоні війни погіршилась ситуація з захворюваністю на туберкульоз. Про це в ефірі телеканалу «МАРТ» розповіла начальниця управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.
Цьому, у тому числі, сприяє ситуація в країні, адже багато людей вимушені залишити свої домівки та жити в непристосованих умовах:
«Нас очікує хвиля захворюваності на туберкульоз, яка вже сьогодні набирає обертів. Цього року по Миколаєву зареєстровано 7 випадків захворюваності у дітей до 18 років. Абсолютно нормальні та соціально благополучні родини, але, на жаль, реєструємо ми випадки туберкульозу».
Минулого року, уточнює Шамрай, не було випадків захворювання на туберкульоз у дітей. Це пов'язують з тим, що вони, в більшості, виїхали за межі міста. Зараз же сім'ї з дітьми повертаються до Миколаєва, проходять обстеження в сімейних лікарів, які реєструють хворобу.
Підвищується рівень захворюваності на туберкульоз і серед дорослих.
«Користуючись нагодою, хочу звернутися до миколаївців. У нас є діагностичне обладнання, працює Центр соціально значущих хвороб, в якому багато пацієнтів проходять амбулаторне лікування вперше діагностованого туберкульозу. Сьогодні вимоги до наших закладів, щоб 65% пацієнтів починали та закінчували лікування амбулаторно. Це можна зробити тоді, коли захворювання виявляється на початковій стадії, коли пацієнт відповідально відноситься до свого стану, до лікування. На жаль, у нас у багатьох людей захворювання виявляють уже в тяжкій формі, що не дає їм змогу лікуватись амбулаторно», - повідомила начальниця управління.
Ірина Шамрай зазначає, що лікарні міста забезпечені всіма необхідними препаратами, їх пацієнти отримують безкоштовно. Але, щоб точно виключити у себе туберкульоз, радять звернутись до сімейного лікаря та пройти обстеження. Якщо є симптоми: кашель, що тримається більше двох тижнів, довготривалі болі в суглобах, лікар має направити пацієнта на дообстеження.