З початку російської агресії на території Миколаївщини піротехніки вилучили більше 22 тис. вибухонебезпечних предметів
30 Jan, 11:00
Ризикувати власним життям задля безпеки інших може лише мужня та сильна духом людина. Однією з таких відважних та по праву героїчних професій, яку обирають саме такі люди, можна вважати сапера або піротехніка ДСНС. Зараз цей напрямок діяльності набув особливого значення. Адже, працюючи в складних умовах, на ще не охолонувших від бойових дій територіях, ці хлопці роблять дійсно велику справу задля мирного населення та України.
Загалом групами піротехнічних робіт ДСНС з початку російської агресії здійснено 9290 залучень для ідентифікації та вилучено 22062 ВНП на території Миколаєва та Миколаївської області після обстрілів. За цією статистикою не тільки мужність та професіоналізм піротехніків, а й чиїсь врятовані життя. На жаль, виявляти такі “подарунки” буде ще не одне покоління українців. Бомби‚ снаряди‚ міни‚ гранати‚ набої – це все відлуння війни, яке загрожує місцевим мешканцям загибеллю чи травмуванням, повідомляють в ГУ ДСНС області.
Сьогодні у нашому регіоні працює 6 піротехнічних груп, які супроводжують 4 медичні розрахунки. Нам допомагають сапери з Київської області та 3 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України (с. Жеребкове Одеської області).
За словами самих піротехніків, найголовніше – це добре знати, як виглядає той, чи інший боєприпас в розрізі, якого типу встановлений детонатор та принцип його спрацювання. При цьому необхідно дотримуватися всіх правил безпеки і не квапитись. Варто ретельно продумувати кожен свій рух і зважувати навколишню обстановку. Адже у кожного з піротехніків є родини, які чекають на їх повернення додому.
Коли настає тимчасове затишшя та екстрених викликів не надходить, вони більшу частину часу приділяють навчанню. При цьому вдосконалюють не лише власні навички, а й проводять роз'яснювальну роботу серед населення.
Головне управління ДСНС України у Миколаївській області нагадує громадянам про те, наскільки небезпечними можуть бути знайдені підозрілі металеві предмети ззовні схожі на боєприпаси.
Якщо ви натрапили на такий предмет, не чіпайте його. Категорично забороняється пробувати самостійно знешкодити вибуховий пристрій. Натомість треба позначити місце знахідки й повідомити про це органи влади, місцевого самоврядування, зателефонувати до Служби порятунку за номером “101”. Варто пам'ятати, що небезпечні знахідки вилучаються та знищуються відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками.