29 Oct, 10:00
Поліцейські попереджають громадян про те, як не стати жертвою шахраїв:
- шахраї надсилають SMS із повідомленням про отримання виплат від державних органів або благодійних фондів і просять поділитися особистими даними: анкетною інформацією, номером картки, PIN-кодом, кодовим словом, тризначним CVV-кодом та терміном дії картки. Пам’ятайте, надавши ці дані, ви відкриваєте шахраям доступ до вашого рахунку, що може призвести до втрати всіх заощаджень;
- якщо вам телефонують і повідомляють, що ваш родич у скрутній ситуації, і просять передати гроші – це ознака шахрайства. Зловмисники можуть видавати себе за близьких, які нібито потрапили в біду (наприклад, стали учасниками ДТП, опинилися у поліції чи лікарні). Вони також можуть представитися лікарями або поліцейськими, пропонуючи «допомогу» у вирішенні ситуації за грошову винагороду;
- зловмисники використовують різні тактики для отримання доступу до ваших банківських карток, такі як повідомлення про блокування картки, хакерські атаки або вимоги оновлення даних. Невідомі можуть просити вас надати номер картки, PIN-код, кодове слово, тризначний CVV-код, термін дії картки або ввести пароль, отриманий у SMS.
Пам’ятайте, що працівники банку ніколи не запитують такі дані.
Щоб не потрапити у тенета зловмисників обов’язково дотримуйтесь головних правил безпеки:
- покладіть слухавку, не перераховуйте гроші незнайомцям, завжди перевіряйте отриману інформацію;
- за жодних обставин не повідомляйте нікому номер картки, строк її дії та CVV код;
- під час купівлі-продажу в інтернеті – сплачуйте за товар тільки після його отримання та перевірки;
- не переходьте за підозрілими посиланнями, які вам надійшли у особистому листуванні, особливо це стосується будь-яких видів соціальних виплат, та не вводьте данні своїх карток.
Шановні громадяни! Якщо ж ви постраждали від шахрайських дій – якомога швидше телефонуйте на спецлінію «102» або звертайтеся до найближчого підрозділу поліції.