Історії успіху: у Миколаєві відбувся підсумковий захід проєкту з соціального підприємництва
21 Nov, 11:48
У Миколаєві відбувся підсумковий захід проєкту з соціального підприємництва, на якому переможці конкурсу представили результати своєї роботи і розповіли про свій соціальний бізнес.
Про це повідомляє Агенція розвитку міста.
Нагадаємо, учасники пройшли навчання та взяли участь у конкурсі мініпроєктів, де представили свої бізнес-ідеї з соціальною складовою. Восьмеро переможців отримали фінансування у розмірі 410 тисяч гривень кожен.
Анжела Захарова обладнала кімнату для реабілітації в «Центрі корекції та розвитку дитини «Ти Особливий», який допомагає дітям з особливими освітніми потребами.
Катерина Пісна надає послуги з безкоштовного переобладнання автомобіля на ручне керування для людей з інвалідністю на базі новоствореної СТО «Кардан».
Ірина Губанова на базі колористичного центру «R.A.I.» в Миколаєві безкоштовно навчає жінок-внутрішньо переміщених осіб, які опинилися у скрутному становищі новій професії і працевлаштовує їх.
Марина Фоміних з БО «Вознесенський благодійний фонд «Без обмежень» відкрила спортивний центр «АДАПТ», де надають послуги зі спортивних тренувань, які відповідають різним потребам, включаючи адаптивний спорт для людей з обмеженими можливостями.
Олександр Коврига у Баштанській громаді реалізував проєкт «Створення майстерні текстильного друку «Kasta Явкине». Окрім надання послуг із друку, тут проводитимуться майстер-класи по створенню друку на текстилі та ручного розпису на одязі і сувенірах для місцевої молоді.
Ольга Бандура в Миколаєві на базі існуючого кафе «Funprostir» обладнала кухню для проведення майстер-класів із молекулярної кухні. Для дітей вразливих категорій заходи будуть безкоштовними.
Юрій Бешевець у Галицинівській громаді створив СТО «Гараж» - єдину у радіусі 30 кілометрів. Тут працевлаштовані місцеві жителі та ВПО, які надають послуги з технічного обслуговування, шиномонтажу та діагностики авто.
Тетяна Вязнікова - засновниця Курсів домедичної допомоги «Sample», - проводить безоплатні курси для населення, яке проживає в зоні бойових дій.
Після презентації реалізованих проєктів учасники взяли участь у панельній дискусії, поділилися, з якими труднощами вони стикалися:
«Я боявся, що якщо відкрию підприємство, то попрацюю місяць-два і закрию його. Та зараз мої страхи розвіялись, наше СТО успішно функціонує, у нас багато клієнтів, доводиться навіть працювати без вихідних», - розповів Юрій Бешевець.
«Це був виклик для мене, адже наша організація вперше реалізовувала грантовий проєкт. Було складно, бо це не просто грант, а грант на розвиток соціального підприємства. Довелося швидко навчатися, адаптуватися, оперативно вирішувати питання, що виникали під час реалізації проєкту. Та ми впоралися і вже починаємо працювати»,- розповіла Марина Фоміних.
Також переможці конкурсу дали поради майбутнім підприємцям: не боятися здобувати нові знання та навички, щоб втілювати свої ідеї для розвитку рідного краю.
Проєкт «Соціальне підприємництво в Миколаєві» реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».